

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 850 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | SPI |
| Min Input Voltage | 500 mV |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 21.5 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 21.5 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Inputs | 1 |
| Supply Type | Single |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Sampling Rate | 500 ksps |
| Integral Nonlinearity (INL) | 1.5 LSB |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Resolution | 2 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 95.5 dB |
| Differential Nonlinearity | 1 LSB |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 1.8 V |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, DSP |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Reference Type | External |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
Stock: 478
Distributors
pcbx
Unit Price$29.15083
Ext.Price$29.15083
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $29.15083 | $29.15083 |
| 10 | $23.88022 | $238.80220 |
| 25 | $22.80126 | $570.03150 |
| 50 | $21.77117 | $1088.55850 |
| 100 | $21.11819 | $2111.81900 |
